fbpx

V ZDRAVOM DOME ZDRAVÝ VZDUCH®

NIČ NEOVPLYVNÍ V KVALITU BÝVANIA V TAKEJ MIERE, AKO SPÔSOB JEHO VETRANIA

    
Spoločnosť COMAIR Slovensko pôsobí na trhu už 11-ty rok, systémy vetrania s rekuperáciou sú bohato zastúpené po celom Slovensku.
O svojich kvalitách hovoria naše zariadenia predovšetkým uznanými certifikáciami materiálov, výkonnosti,účinnosťou rekuperácie a patentovaným spôsobom montáže. Najväčšiu výpovednú hodnotu však majú spätné reakcie od našich klientov, ktorí systémy riadeného vetrania používajú a dokážu ho tak najlepšie zhodnotiť. Tieto informácie sú pre nás obrovským prínosom, pretože ich následne dokážeme premietnuť do kvalitnejšieho poradenstva, projektov a realizácií. Najlepšou referenciou je pre nás spokojný zákazník, ktorému systém spoľahlivo slúži.

"Mali sme problém s plesňou v dome. Po návštevách niekoľkých odborníkov nám bolo povedané, že za to môže zlé vetranie. Tak sme sa vypytovali, že kto by nám pomohol. Dopátrali sme sa až na Comair, ktorý nám doporučil riadené vetranie. Dnes plesne nemáme a sme nad mieru spokojní. " pani Alexandra, Svidník

"Super. Odporúčam, tušili sme, že mať riadené vetranie bude značná skúsenosť, no sme milo prekvapení pohodlím, znateľne lepšou kvalitou vzduchu. Firma Comair nám realizovala kompletne všetky fázy, od projektu, po dodanie a montáž. Bezproblémovo, rýchlo, podľa našej dohody, nie je čo vytknúť. " pán Maroš, Michalovce

"So systémom sme veľmi spokojní a vrelo ho odporúčame aj do ostatných domácností." pani Sylvia, Trenčín

"Príjemné poradenstvo formou obhliadky domu. Časť montáže sme zvládli svojpomocne, centrála beží ticho, po plesni či orosených oknách ani stopa." pán Ján, Košice

"So systémom sme rátali na 100% už pri projekte RD, následne sme len vyberali dodávateľa. Návšteva referenčného domu nás presvedčila. Montáž prebehla v dvoch fázach, ochotný prístup a bezproblémová spolupráca." pán Andrej, BratislavaChceli by ste si prečítať ďalšie recenzie?
Nájdete ich na našom oficiálnom profile na referenčnom portáli zariadim.sk

 

Podrobná referencia fungovania systému riadeného vetrania s rekuperáciou v referenčnom dome v Starej Ľubovni


Referenčný systém je riešený centrálnou jednotkou HRUC-E 380. Riadenie je zabezpečené prostredníctvom plne programovateľnej týždennej FULL LCD riadiacej jednotky. Tento systém je spustený v nepretržitej prevádzke od roku 2011. V roku 2013 bol systém doplnený o zariadenie AQUACOM+, čo absolútne minimalizovalo potrebu dodatočnej inštalácie klimatizácie.

FILTRE
Počas používania systému odporúčame filtre vymeniť najneskôr po 4-5 mesiacoch, záleží od filtračnej triedy a aktuálnych vonkajších podmienok. Zníženú priechodnosť filtrov, ich zanesenie vetracia jednotka hlási.

PROTIMRAZOVÁ OCHRANA
Je pozorovateľne aktívna pri vonkajšej teplote pod -10 °C. Prakticky je možné si všimnúť, ako sa na približne 5-10 minút aktivuje protimrazová ochrana, teda modulácia výkonu ventilátorov.  Vetracia jednotka beží počas celého procesu ďalej, na displeji signalizuje aktiváciu ochrany, približne po 60 - 90 minútach sa na krátky čas ochrana znova aktivuje. Najnižšia vonkajšia teplota nameraná v danom mieste počas používania systému bola -30,5 °C.  Jednotka, vtedy ešte bez systému zemného výmenníka, napriek nepriaznivým podmienkam bežala korektne bez komplikácií len s protimrazovými pauzami. Tieto mrazy pretrvávali vo februári 2012 takmer dva týždne, čoho dôsledkom bolo až zamrznutie a popraskanie časti verejných vodovodov v tomto regióne. Napriek týmto extrémom celý systém fungoval bez akýchkoľvek problémov alebo zníženia komfortu bývania.

KONDENZÁT
Vetracia jednotka vyžaduje odvod kondenzátu, je to približne 6l  za 24 hodín. Kondenzát je zvedený bežnou 1/2" hadicou do odpadu cez sifón.

AKUSTIKA
Jednotka na prvom (najpoužívanejšom) výkonovom stupni je absolútne nepočuteľná, na druhom stupni je mierne počuteľná výlučne v miestnosti inštalácie, tretí stupeň - nárazové prevetrávanie, je počuteľný na odsávacích anemostatoch kvôli prúdeniu množstva vzduchu, v obytných miestnostiach na prívodných mriežkach je prúdenie registrovateľné len v úplnom tichu (prívodov je viac, preto je tu nižšia rýchlosť prúdenia).
Môžete prísť a vidieť a počuť ho na živo - teda presnejšie povedané nepočuť ho.

  

Prihláste sa na odber noviniek

Rýchly kontakt:

AERO SYSTEM, s.r.o.
Kancelária a sklad:
Hniezdne 118 
065 01  Hniezdne

Všeobecné informácie: info@comair.sk
+421 905 401 344
Technická podpora: +421 907 911 565
Montáže - podpora: +421 915 710 914
Obhliadka referencií: obhliadka@comair.sk
Projekcia: projekcia@comair.sk