fbpx

V ZDRAVOM DOME ZDRAVÝ VZDUCH®

NIČ NEOVPLYVNÍ V KVALITU BÝVANIA V TAKEJ MIERE, AKO SPÔSOB JEHO VETRANIA

    

"Raz vidieť je lepšie, ako stokrát počuť"

V prípade návštevy referenčného domu je však vhodnejšie povedať, že raz vidieť je lepšie ako nepočuť, pretože práve pri obhliadke reálne fungujúceho systému v nepretržitej prevádzke si môžete overiť tichosť fungovania, celkový pocit z vnútornej klímy a reálnu spoluprácu systému riadeného vetrania so spôsobom vykurovania, stavebnými materiálmi či všetkými montážnymi detailmi.
Našim klientom vieme ponúknuť obhliadku v 4 referenčných domoch, ktoré sú v bratislavskom a prešovskom kraji.Referenčný dom 1

Miesto realizácie:         Stará Ľubovňa
Použité zariadenia:      vetracia centrála HRUC-E 380, riadiaca jednota FULL LCD, zemný výmenník tepla AQUACOM+
V prevádzke od:           4/2011
Kontakt na obhliadku:   obhliadka@comair.skMiesto realizácie je vzdušne vzdialené od Vysokých Tatier približne 40 km, tento región je charakteristický chladnejším počasím s menším počtom slnečných dní. Referenčný systém je riešený centrálnou jednotkou HRUC-E 380, riadenie je zabezpečené prostredníctvom plneprogramovateľnej týždennej FULL LCD riadiacej jednotky.

Inštalácia je napojená na realizované rozvody Uniflexplus+, prívody vzduchu sú umiestnené v podlahe, vyvedené vo všetkých obytných miestnostiach pod oknami a vyústenia chránené hliníkovými mriežkami odolnými voči našľapnutiu (vyústenia sú umiestnené mimo aktívnej podlahovej plochy). Odvod vzduchu riešený rúrami v podhľadoch stropov z kúpeľní a kuchyne, na vyústeniach osadenými nastaviteľnými anemostatmi. V kuchyni je osadený cirkulačný digestor s tukovým a uhlíkovým filtrom, odsávacia vpusť je vzdialená cca 1 m od výstupov digestora podľa všeobecných odporúčaní.

Tento systém je spustený v nepretržitej prevádzke od roku 2011. V roku 2013 bol doplnený o zariadenie zemného výmenníka tepla AQUACOM I.

Vykurovanie a náklady:
Dom je vykurovaný nízkoteplotným podlahovým vykurovaním prostredníctvom kondenzačného kotla. V objekte je osadený teplovodný krb spojený s akumulačnou nádobou s objemom 750 litrov.
K akumulačnej nádobe je pripojený solárny systém ohrevu teplej úžitkovej vody. Súčasťou konceptu je klimatizačná jednotka. Reálne mesačné prevádzkové náklady na vykurovanie domu a ohrev TÚV pre 6 člennú rodinu, sú po vyčíslení priemeru pod hodnotou 33 € mesačne.
Ak Vás tento dom zaujal, viac informácií o ňom nájdete v článku 5 rokov v nízkoenergetickom dome (na stiahnutie).Referenčný dom 2

Miesto realizácie:         obec Sekule (medzi Bratislavou a Kútmi)
Použité zariadenia:      vetracia centrála HRUC-E 380, riadiaca jednota FULL LCD, zemný výmenník tepla AQUACOM+
V prevádzke od:           8/2014 
Kontakt na obhliadku:   p. Roman Pavlík, +421 0908 149 314 Miestom realizácie je obec Sekule nachádzajúca sa pri diaľnici D2 medzi Bratislavou a Kútmi. Inštalácia sa nachádza v modernom bungalove, ktorý spĺňa triedu nízkoenergetickej stavby. Referenčný systém je riešený jednotkou HRUC-E 380 spolu s so systémom glykolového výmenníka Aquacom+. Riadenie je zabezpečené pomocou izbového termostatu FULL LCD ktorý je osadený vedľa termostatu pre ovládanie podlahového kúrenia.

Dom sa nachádza v okrajovej časti obce kde priamo susedí s poľnohospodárskou pôdou. Aj napriek tomu nemá daný objekt problémy s prašnosťou pretože prichádzajúci vzduch je filtrovaný v jednotke a ďalej už distribuovaný bez akýchkoľvek nečistôt.


Systém je doplnený o jednotku glykolového výmenníka AQUACOM+ ktorá slúži primárne na chladenie objektu v letných mesiacoch a predohrev v zimnom období. Daná technológia chladenia je neporovnateľne iná ako chladenie klimatizáciou. V objekte vytvára veľmi príjemnú klímu, ktorá nemá negatívny vplyv na zdravie. Systém zemného výmenníka poskytuje energiu čerpanú zo stabilnej teploty zemského povrchu aj zimných mesiacoch.
Počas zimy, kedy sa teploty pohybovali okolo -20˚ C, bol efekt zariadenia AQUACOM+veľmi výrazný - ešte pred vstupom do rekuperačnej jednotky bola teplota vzduchu +3 °C.

Vykurovanie a náklady:
Dom je vykurovaný nízkoteplotným podlahovým vykurovaním, ktoré zabezpečuje kondenzačný plynový kotol. Mesačné náklady na vykurovanie a ohrev TÚV sú približne 29 €.


Referenčný dom 3 - na prenájom, možnosť vyskúšania

Miesto realizácie:         GREINER, Monkova dolina, Vysoké Tatry
Použité zariadenia:      vetracia centrála HRUC-E 380, riadiaca jednota EASY
V prevádzke od:           4/2019 
Kontakt na rezerváciu:   info@greiner.skMiesto realizácie je priamo vo Vysokých Tatrách, Monkova dolina, obec Ždiar. Tento región je charakteristický asi tým najdrsnejším počasím na Slovensku. 
Referenčný systém je riešený centrálnou jednotkou HRUC-E 380, rozvody systému sú Uniflexplus+ priemeru 63 mm a 90 mm. Vzhľadom na požiadavky objektu určeného na krátkodobý, rekreačný prenájom  je riadenie riešené jednotkou EASY, v kombinácií s parametrami z NETATMO systému a monitorovania CO2/obsadenosti. V kuchyni je osadený cirkulačný digestor s tukovým a uhlíkovým filtrom, odsávacia vpusť je vzdialená cca. 1 m od výstupov digestora podľa všeobecných odporúčaní. Systém je spustený v nepretržitej prevádzke od roku 2019.

Jedná sa o citlivo rekonštruovaný objekt pôvodnej drevenej zrubovej chaty z roku 1937, v treťom stupni ochrany priamo v Tatranskom národnom parku, s čím súviseli mnohé priestorové a technické obmedzenia. Aj vďaka riadenému vetraniu sa podarilo dosiahnuť výbornú vnútornú klímu a vysoký komfort pre hostí chaty.

Vykurovanie a náklady: 
Dom je vykurovaný radiátormi prostredníctvom plynového kondenzačného kotla. V spoločenskej zóne na prízemí je z dôvodu genius loci a príjemnej atmosfére osadená kachľová pec. Náklady na vykurovanie sú približne 100 eur/mesiac*
*kapacita chaty je 12 ľudí, podlahová plocha je 185 m2
Ak Vás táto realizácia zaujala a chceli by ste si ju vyskúšať, objekt je k dispozícii na prenájom. 
BONUS: v prípade rezervácie pobytu máte možnosť dostať 20 % z hodnoty pobytu späť formou zľavy pri objednávke systému vetrania COMAIR.    *zľava je uplatniteľná po absolvovaní pobytu.Referenčný dom 4

Miesto realizácie:         Miloslavov (okres Senec)
Použité zariadenia:      vetracia centrála HRUC-E 380, riadiaca jednota FULL LCD
V prevádzke od:           07/2020
Kontakt na obhliadku:   +421 908 284 882
Inštalácia sa nachádza v bungalove z vápennopieskových tehál s obytnou plochou 119 m2, ktorý spĺňa energetickú triedu A0 pre domy s takmer nulovou spotrebou elektrickej energie. Referenčný vetrací systém je riešený centrálnou jednotkou HRUC-E 380, riadenie je zabezpečené prostredníctvom plneprogramovateľnej týždennej FULL LCD riadiacej jednotky.

Jednotka je napojená na realizované rozvody Uniflexplus+ vedené v znížených stropoch; v izbách sú vyústenia nad dverami a teda zníženie stropu nebolo potrebné.

Dom sa nachádza v okrajovej časti obce, kde priamo susedí s poľnohospodárskou pôdou. Aj napriek tomu nemá daný objekt problémy s prašnosťou, pretože prichádzajúci vzduch je filtrovaný v jednotke a ďalej už distribuovaný bez akýchkoľvek nečistôt.

Vykurovanie a náklady: 
Dom je vykurovaný podlahovým vykurovaním, ktoré zabezpečuje tepelné čerpadlo vzduch - voda.  Projekt domu zahŕňa zatiaľ neosadený krb. Celkové náklady spotreby domu nepresahujú 100 eur/mesiac. V súčasnosti je na Slovensku v prevádzke viac než 500 systémov riadeného vetrania s rekuperáciou COMAIR. Väčšina nehnuteľností sú súkromné investície, preto nie je možné garantovať obhliadku v ktoromkoľvek dome. Prvé realizácie bežia od roku 2009 až po súčasnosť.  Prihláste sa na odber noviniek

Rýchly kontakt:

AERO SYSTEM, s.r.o.
Kancelária a sklad:
Hniezdne 118 
065 01  Hniezdne

Všeobecné informácie: info@comair.sk
+421 905 401 344
Technická podpora: +421 907 911 565
Montáže - podpora: +421 915 710 914
Obhliadka referencií: obhliadka@comair.sk
Projekcia: projekcia@comair.sk