Osadenie centrály a riadenia

Doporučujeme

“V zdravom dome zdravý vzduch©

Nič iné Vám kvalitu a zdravosť bývania neovplyvní v takej výraznej miere ako práve vetrací systém použitý vo Vašom dome...

Osadenie centrály

Centrály COMAIR série HRUC 300 / 380 /450 / 520 sú určené na montáž vo zvislej polohe, či už na stene alebo konzolách k tomu pripravených zo stropu alebo podlahy. Podstatné je dodržať všetky inštalačné pokyny uvedené v príručke, ktorú dostanete spolu s centrálou. Vyberáme najdôležitejšie body potrebné pre umiestnenie a prepojenie centrály.

 

Centrálu je možné pôdorysne otočiť (aby sa nekrížili potrubia vonkajšieho a vnútorného vzduchu):

 Toto dosiahneme presunutím montážneho systému na predpripravené úchyty:

Centrály HRUC majú výstupy vnútorného vzduchu ako odpadového tak aj prívodného vyvedené na hornej aj spodnej strane centrály. Výstupy je možné využívať samostatne alebo aj všetky súčasne. Súčasťou centrály sú záslepky nepoužívaných výstupov. V prípade využitia horných výstupov pre vrchné podlažie a spodných pre spodné podlažie je potrebné doobjednať výustné hrdlá, ktoré sa osadia namiesto zsálepiek a využívate 4 výstupy naraz.

Dôležitým prvkom je odvod kondenzátu z centrály. V cene centrály už máte mosadzné vyústenie odvodu kondenzátu, na ktoré je potrebné pripojiť samotné vedenie odvodu (hadicu). Pozor, výška hladiny v sifóne vytvorenom na odvode kondenzátu je doporučovaná aspoň 50mm.

Dôležitou časťou montáže je prepojenie centrály a ovládacieho panelu. Konektory sú totožné, označené číslami. Piny konektorov je potrebné prepojiť v zmysle dokumentácie: 1-1, 2-2, 3-3, 4-4. Pozor, nesprávnym prepojením pinov môže dojsť k poškodeniu elektroniky centrály. Prepájacie konektory nájdete na uvedených pozíciach:

umiestnenie konektora na centrále HRUC

 

Umiestnenie konektorov na riadiacích jednotkách COMAIR:

Konektory na riadiacích jednotkách COMAIR

Riadiaca jednotka osadená na stene v obývacom priestore:

Centrála HRUC po montáži pod stropom v suteréne domu:

Centrála HRUC osadená v technickej miestnosti v kombinácií so zemným výmenníkom tepla:

Kompletná inštrukcia na montáž centrály riadeného vetrania je dodávaná spolu s centrálou. V prípade záujmu o viac informácií nás prosím kontaktujte.


 

odkazy: rekuperačná jednotka, vetranie, rekuperácia, rekuperačné vetranie, ventilácia, rekuperačné jednotky, vetracia jednotka, rekuperačná jednotka, rekuperácia, rekuperačná jednotka, centrálne vetranie s rekuperáciou, nútené vetranie, rekuperačná jendotka, rekuperácia, rekuperačka, vetracia centrála, rekuperácia

Aktuálne v akcii


NÁVRH SYSTÉMU ZDARMA - návrh vhodného systému, funkčnný náčrt a nacenenie potrebných komponentov zdarma!

AQUACOMPLUS SET PRICE - špeciálna zľava na systém zemného výmenníka pre existujúceho zákazníka alebo pri odbere spolu s centrálou HRUC-E.

ActiveCarbon Filter - set protizápachových filtrov pre každú predanú centrálu HRUC zdarma.

AQUACOM I. riadiaca jednotka - staviate vlastný systém zemného výmenníka?

Z našich publikácií

 

 

WEB LINK V QR PODOBE:

 

Stačí načítať a uložiť pomocou mobilného telefónu

 

S5 Box

Register

Google+